Expert geniality show

EXPERT Od Dunaja k Tatrám

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl. V tomto roku oslavuje už 15 rokov.

Pri príležitosti osláv pätnástych narodenín našej súťaže máš jedinečnú šancu vyskúšať si bezplatne krátky testík. Zabavíš sa a možno sa aj niečo nové naučíš.

Kvíz Experta: Od Dunaja k Tatrám

Vyskúšaj si 10 otázok a zisti čo vieš o Slovensku. Začni kliknutím na tlačítko Ďalej.

Výsledok

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.
Súťaž Expert v tomto roku oslavuje 15. výročie. Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
EXPERT Od Dunaja k Tatrám

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Súťaž Expert v tomto roku oslavuje 15. výročie. Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
EXPERT Od Dunaja k Tatrám
Ďalej

#1. Aby zahraniční turisti spoznali zo Slovenska čo najviac, po príchode do Bratislavy si požičali auto. Presunom do cieľa svojho výletu však nechcú stráviť viac ako tri hodiny. Ktorý z uvedených cieľov je pre nich už priďaleko?

Ďalej

#2. V roku 2020 sme si pripomenuli 100. výročie založenia prvého profesionálneho divadla na Slovensku. Slovenské národné divadlo sa skladá z troch súborov. Ktorý z uvedených medzi ne nepatrí?

Ďalej

#3. Basketbalista Jordan bol známy číslom dresu 23, Messi hrá s číslom 10 na chrbte. Aké číslo mal na drese náš skvelý hokejový reprezentant Pavol Demitra?

Ďalej

#4. Z ktorého z uvedených hradov nie je vidieť rieku Váh?

Ďalej

#5. Ako sa volá najstaršia chránená rastlina na Slovensku (obr.), podľa ktorej je pomenovaná aj vysokohorská chata v Tatrách?

Ďalej

#6. Na Slovensku je mnoho veľkých kostolov, no iba dva z nich nesú označenie „dóm“. Košický Dóm sv. Alžbety (obr.) je ukážkou

Ďalej

#7. Koľko lokalít by musel navštíviť turista Andrej, ak by chcel nafotiť všetky body, kde sa stretávajú hranice Slovenska s hranicami ďalších dvoch susedných štátov – tzv. trojmedzia?

Ďalej

#8. V celoslovenskom kole folklórnej speváckej súťaže mala každá súťažiaca zaspievať pieseň zo svojho regiónu. Jednu súťažiacu vylúčili, lebo zaspievala pieseň z iného regiónu. Koho vylúčili?

Ďalej

#9. Mesto Uhrovec má bohatú históriu, ktorú dnes pripomínajú väčšinou chátrajúce domy a kaštieľ. Zrenovovaný je dom, v ktorom sa narodili dve významné slovenské osobnosti. Ktoré?

Ďalej

#10. Za najlepšieho slovenského športovca dvadsiateho storočia bol označený krasokorčuliar, ktorý sa v sedemdesiatych rokoch 20. storočia stal niekoľkonásobným majstrom ČSSR, Európy, sveta a víťazom Olympijských hier. Zomrel veľmi mladý na AIDS. O koho ide?

Koniec

Ďalšie testy Experta

EXPERT Od Dunaja k Tatrám

ZdieľaŤ ČlÁNOK

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email