logo Klokan

MATEMATICKÝ KLOKAN

NAPÍSALI O SÚŤAŽI

Zuzana Ševčovičová<br />Gymnázium K. Štúra, Modra
Zuzana Ševčovičová
Gymnázium K. Štúra, Modra
Read More
Ďakujem za ceny pre našich žiakov. Boli prekvapení (dávno zabudli, že riešili Klokana) a samozrejme potešení. Všetci veríme, že tento školský rok bude „normálny„ a už teraz sa tešíme na všetky matematické súťaže. Prajem Vám veľa pracovných úspechov a teším sa na ďalšiu spoluprácu.
Mgr. Lucia Nagyová a jej žiaci<br />Základná škola s MŠ, Rastislavice
Mgr. Lucia Nagyová a jej žiaci
Základná škola s MŠ, Rastislavice
Read More
Chceme sa vám veľmi pekne poďakovať - ako za diplomy, tak i za ceruzky a farbičky. Aj nás mrzí toto obdobie, keď nik nevie, čo bude zajtra :(. Všetci však pevne dúfame, že postupne sa situácia okolo Covid-19 ustáli, a už teraz sa tešíme na nové úlohy v Klokanovi. Prajeme vám veľa nových nápadov, veľa pozitívnej energie, síl, a hlavne - veľa zdravia.
Previous
Next
Mgr. Andrea Krahulcová<br />Základná škola Vsevoloda Čechoviča, Veľký Krtíš
Mgr. Andrea Krahulcová
Základná škola Vsevoloda Čechoviča, Veľký Krtíš
Read More
Ďakujeme za pekné diplomy a krásne darčeky. Žiakov to veľmi potešilo. A teším sa na ďalšiu spoluprácu.
Mgr. Dana Osifová
Mgr. Dana Osifová
Read More
Ďakujeme za informáciu o výsledkoch a tiež za celkovú organizáciu Klokana aj v týchto podmienkach.
Previous
Next
Ľubica Flaugnatti
Ľubica Flaugnatti
Read More
Pozreli sme si s manželom výsledky našej dcéry a sme s jej výkonom spokojní :-). Pomýlila sa v štyroch odpovediach, a boli to iba chyby z nepozornosti. Na to, že nám vyhlasuje ako matematiku nemá rada, urobila skvelý výsledok, no nie?
M. Solarová
M. Solarová
Read More
Ďakujeme za naozaj veeeeeeľký balík, ktorý sme dnes dostali. Dúfam, že aj naši študenti budú z Vašich nádherných darčekov tak nadšení ako som bola ja po otvorení balíka.
Previous
Next
Lucia Kassayová
Lucia Kassayová
Read More
Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa na súťaži a som veľmi rada, že deti majú možnosť „prevetrať závity" aj nad rámec domácich úloh. U nás je Klokanko aj o dcérkinom prekonanom strachu, či vôbec niečo také zvládne. A takáto pozitívna skúsenosť sa nám ráta .o). Mne sa zasa veľmi páčia klokankovské úlohy, sú zrozumiteľne formulované a v zadaniach je vidieť množstvo práce, ktoré ste im venovali, pretože úlohy nie sú ani príliš jednoduché ani príliš ťažké. A ja viem, že je to kus umenia, takýto spôsobom dokázať vyvážiť obe strany váh.
Patrícia Šuranová
Patrícia Šuranová
Read More
Chcela by som Vám touto cestou poďakovať za súťaž Matematický klokan. Tento rok sa jej zúčastnili obe moje deti a na oboch som veľmi pyšná. Dcérku matematika veľmi baví, test zvládla na 90%. Prekvapilo ma, že syn Miško, ktorý má rôzne zdravotné problémy, vypracoval test až na 75%. Učenie s ním býva veľmi náročné a aj udržať jeho pozornosť nie je ľahké, no Váš test ho zaujal a riešenie si veľmi užil.
Previous
Next
Read More
A robte to pls aj ďalej tak dobre ako doteraz. Aj vďaka Vám naše decká majú radi matematiku.
Eva Kimanová, mama Klokankov
Eva Kimanová, mama Klokankov
Read More
...ale oni odpočítavajú dni do Klokanka už od Vianoc.
Read More
Dobrý deň, pomaly sa skončí Online klokan. Chcem Vám úprimne pogratulovať za výborné pripravenie Matematického klokana do online formy!
Previous
Next
Read More
Obdivujem admina, že dokáže veľmi milo reagovať na otázky. Mnoho ľudí sa pýta také veci, akoby spadli z jablone rovno na hlavu. Otázky menších detí chápem, ale dospelí... Či im nie je hanba. Admin, klobúk dole!
Read More
Klokanko je deťom blízky a pripravuje ich na rôzne druhy testovania, ktoré ich v budúcnosti čakajú. Rozvíja u nich predstavivosť a vnímanie, hľadanie súvislostí v bežnom živote.
Janka Vongrejová<br /> Základná škola, Žilina
Janka Vongrejová
Základná škola, Žilina
Read More
Zadania úloh sa mi veľmi páčili, sú z reálneho života, aj žiaci hovorili, že boli zábavné. Učíme Hejného matematiku, takže deti sú zvyknuté myslieť a na matematike sa zabávať.
Previous
Next
M. Hronská<br />Základná škola, Spišská Nová Ves
M. Hronská
Základná škola, Spišská Nová Ves
Read More
Oceňujem originalitu, nápaditosť a nezameniteľnosť úloh, ktoré výraznou mierou napomáhajú rozvíjaniu predstavivosti, obrazotvornosti a logického myslenia detí.
J. Kačmarová<br />Základná škola, Nižná Olšava
J. Kačmarová
Základná škola, Nižná Olšava
Read More
Deťom sa páčia obrázky pri úlohách, farebnosť. Zdá sa im to menej stresujúce ako pri iných súťažiach, tešia sa na diplomy a odmeny.
Oliver Dufranc
Oliver Dufranc
Read More
Ahoj, volám sa Oliver Dufranc a chodím do 3.A triedy na ZŠMH Podjavorinskej 1, Bratislava. Matika nie je v škole môj najobľúbenejší predmet, ale riešiť Maksíka a Matematického klokana (tréningového aj ostrého) je zábava. Ten tohtoročný bol pre nás tretiakov tak akurát, ale myslím si, že druháci to mali dosť ťažké a štvrtáci zasa celkom ľahké. Na pekný darček sa teší Puky
Paťka Árendášová
Paťka Árendášová
Read More
Ahoj, volám sa Paťka Árendášová, ďakujem za darček, teším sa. Online tréning som riešila aj minulý rok a dostala som peknú hru Kráľovské rošády. Bola som aj na Klokanovi v škole, už štvrtýkrát, ale tento rok sa mi veľmi nedarilo. Mám iba 62 bodov, podľa predbežných výsledkov z tvojej stránky. Nabudúce to skúsim znova. Predtým som mala vždy viac a zakaždým som bola aj školská šampiónka. Chodím do štvrtej triedy na ZŠ Saratovská 43 Levice.
Klokanistka
Klokanistka
Read More
Dobrý deň, chodím na Gymnázium Alejová 1 v Košiciach do sekundy. Klokana riešim pravidelne od druhého ročníka, dvakrát som bola šampiónom školy, ale na gymnáziu sa mi to možno podarí až vo vyšších ročníkoch. Aj tento rok som riešila Klokana, úlohy sa mi veľmi páčili, len vďaka mojej nepozornosti som pokazila 3 úlohy. Prajem pekné opravovanie klokanovských testov.
Previous
Next
Klokanistka
Klokanistka
Read More
Chodím každý rok, nie pre cenu, ale aby som sa zlepšila. Matematika mi už ide super.
Výhody súťaže vidím v tom, že sa do nej môže zapojiť každý, nielen jednotkár či dvojkár. Nájdu sa tam totiž úlohy, ktoré vyžadujú „zdravý sedliacky rozum” a nie nadrilované vzorce a postupy.
Barbora Steinhüblová
Barbora Steinhüblová
Read More
Ahoj, volám sa Barbora Steinhüblová, chodím do sekundy na Gymnáziu Karola Štúra v Modre. Mám veľmi rada matematiku a zúčastňujem sa na všetkých matematických súťažiach. Riešila som aj Klokana a úlohy sa mi veľmi páčili, aj keď som mala dve úlohy zle, ale získala som 110 bodov zo 120 takže sa teším. Veľmi sa teším aj na darček, ktorý mi pošlete a dúfam že sa aj v Klokanovi umiestnim dobre.
Simča
Simča
Read More
Ahoj, volám sa Simča, chodím na osemročné Gymnázium Angely Merici v Trnave do prímy. Veľmi sa teším, že som vyhrala v online tréningu, pretože tento rok som sa nezúčastnila súťaže Matematický klokan, nakoľko naša škola sa nezapojila. Mám rada matematiku, riešim aj Maksa a vždy sa teším, keď mám správne výsledky. Určite si vyskúšam aj tohtoročného Klokana. Minulé roky som súťažila a celkom úspešne. Veľmi rada súťažím, lebo je to zábavné.
Previous
Next
Mgr. Michaela Kutelyová<br />ZŠ s MŠ Štefana Žáryho, Poniky
Mgr. Michaela Kutelyová
ZŠ s MŠ Štefana Žáryho, Poniky
Read More
Klokan je u nás veľká udalosť. Žiaci ma už od septembra bombardujú otázkami, kedy bude. Ôsmaci boli tento rok nadšení z úloh.
Ing. Monika Komárová<br />Kat. stredná pedagogická škola, Košice
Ing. Monika Komárová
Kat. stredná pedagogická škola, Košice
Read More
Úlohy sú krásne spracované, vidíme prepojenie matematiky v bežnom živote, čo si žiaci nie vždy vedia predstaviť.
pani učiteľka Vojáčková<br />Základná škola, Spojová, Banská Bystrica
pani učiteľka Vojáčková
Základná škola, Spojová, Banská Bystrica
Read More
Deťom sa veľmi páčili zaujímavé úlohy, ktoré mali primeranú náročnosť. Vyhovuje im forma testu, je to skvelá príprava na Testovanie. Úlohy podporujú logické myslenie.
Previous
Next
Mária Guffová<br />Základná škola, G. Haina, Levoča
Mária Guffová
Základná škola, G. Haina, Levoča
Read More
Matematický klokan je najžiadanejšia súťaž na našej škole. O jej kvalite svedčí narastajúci počet záujemcov. Úlohy sú výborné, pomáhajú nám v rozvíjaní logického myslenia a žiaci sú nútení čítať s porozumením.
Atmosféra po súťaži je úžasná, každý chce vedieť ako to urobil kamarát, spolužiak.
Klokaníme celý deň!
Mária Hronská<br />Základná škola, Hutnícka 16, Spišská Nová Ves
Mária Hronská
Základná škola, Hutnícka 16, Spišská Nová Ves
Read More
Ďakujem za podnetné a inšpirujúce nápady, ktoré rada využijem na zatraktívnenie hodín matematiky.
Súťaž je dobrou príležitosťou overiť svoje matematické myslenie aj pre žiakov, ktorým "počítanie až tak nejde".
Martina Sedláková<br />Spojená škola sv. Františka z Assisi, Bratislava
Martina Sedláková
Spojená škola sv. Františka z Assisi, Bratislava
Read More
Posledné úlohy v testoch boli z hľadiska logiky aj predstavivosti pre deti náročnejšie. Ale myslím, že týmto smerom by sa mala uberať matematika aj v školách.
Previous
Next

Účastníci medzinárodného tábora v Nemecku nám napísali

Read More
Keď si odmyslím nemeckú kuchyňu, tento týždeň nemal chybu. Moje očakávania a konečný dojem sa líšia asi ako noc a deň, veľmi som si to užila.
Read More
Všetky prednášky boli top. Za špeciálnu zmienku stojí prednáška „Curve Stitching”, ktorá končila tým, že sme si vyšili svoj vlastný obrázok.
Read More
Niektoré prednášky sa mi zdali dosť ťažké, nie všetko som chápal. Ale nevadí. Najviac ma zaujala „Mathematics in financce”.
Read More
Naučila som sa nové kartové hry, nové priateľstvá a základné holandské frázy :-).
Previous
Next
Read More
Bolo úžasné spoznať ľudí rôznych národností, nové miesta, zúčastniť sa do detailov prepracovaných prednášok.
Read More
Spoznal som nových skvelých ľudí, naučil sa užitočné veci z matematiky a oddýchol si od bežného života.
Read More
Najviac ma bavila prednáška „Impossible objects”, kde sme vytvárali očne klamy v zrkadle so sliepočkami.
Read More
Možnosť nenútene sa socializovať s ľuďmi z viacerých krajín formou športu a oddychových aktivít bola super.
Previous
Next