TALENTÍDA

Objavujeme a rozvíjame nadanie vašich detí

Na Slovensku žije veľa šikovných detí. Ak sa v budúcnosti majú uplatniť ako mysliaci a tvoriví ľudia, potrebujú dostatok príležitostí na rozvíjanie svojho talentu a schopností. Ako bývalí žiaci, učitelia i rodičia z vlastnej skúsenosti vieme, akú dôležitú úlohu môžu v „naštartovaní“ a rozvoji dieťaťa zohrať zaujímavé vedomostné súťaže. Aj preto sme sa v Talentíde rozhodli venovať ich organizovaniu svoje sily.

Nezisková organizácia Talentída síce vznikla iba v roku 2012, ale nie na zelenej lúke. Organizáciu súťaží prevzala od spoločnosti EXAM testing, s ktorej menom boli viac ako 18 rokov spojené niektoré z najväčších žiackych vedomostných súťaží na Slovensku. Dobrou správou pre všetkých priaznivcov týchto súťaží je, že Talentída prevzala od EXAMu nielen know-how, ale aj celý tím ľudí, vďaka ktorým boli súťaže také obľúbené medzi žiakmi a dokonca aj medzi ich učiteľmi.

Už v septembri začínajú celoročné matematické korešpondenčné súťaže MAKS a MAKSÍK.

V novembri sa môžu predviesť žiaci, ktorí majú iné koníčky ako matematiku. Vo vedomostných súťažiach VŠETKOVEDKO a EXPERT geniality show môžu predviesť svoj rozhľad v rôznych vedných disciplínach.

V marci prichádza na rad najväčšia medzinárodná súťaž MATEMATICKÝ KLOKAN, v ktorej vlani súťažilo viac ako 6 miliónov žiakov z 51 krajín sveta.