Matematický klokan – matematika bez hraníc

Do medzinárodnej súťaže sa každoročne zapája šesť miliónov žiakov na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy. Na riešenie úloh nepotrebujete poznať kopec poučiek, skôr treba zapnúť zdravý sedliacky rozum

Pozrite, aké úlohy riešili vlani najmladší žiaci. Páčili by sa aj Vašim deťom? Nebojte sa zapojiť aj prvákov, zadania im číta učiteľ.

Kvíz začnete kliknutím na tlačítko ĎALEJ

Results

Gratulujeme.

Vašimi odpoveďami ste sa zaradili medzi 20 % najlepších klokanistov. 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlasovanie na školách bude upresnené po návrate detí do škôl. Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

No mohlo to byť lepšie 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlasovanie na školách bude upresnené po návrate detí do škôl.

Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

Ďalej

#1. Na obrázku je Elina narodeninová torta. Ina je o 5 rokov mladšia. Koľko sviečok má na torte Ina?

Ďalej

#2. Na troch tanieroch bolo spolu 25 jahôd. Evka niekoľko jahôd zjedla. Na obrázku vidíš, koľko jahôd zostalo. Koľko jahôd Evka zjedla?

Ďalej

#3. Na dome je 12 okien. Koľko okien na obrázku nevidno?

Ďalej

#4. Na obrázku je 20 rovnakých štvorcov. Niektoré sú vyfarbené na oranžovo. Ela chce, aby bielych a oranžových štvorcov bolo rovnako veľa. Koľko štvorcov ešte musí vyfarbiť?

Ďalej

#5. Na dievčenských bežeckých pretekoch Ema dobehla do cieľa piata. Medzi ňou a poslednou v poradí skončili dve dievčatá. Koľko dievčat bežalo?

Ďalej

#6. Koľko kruhov je na obrázku?

Ďalej

#7. Kubko správne sčítal čísla v kruhoch (obrázok). V žltých kruhoch boli rovnaké čísla. Ktoré?

Ďalej

#8. Zuzka zapálila naraz päť rovnakých sviečok. Každú sfúkla v inom čase. Na obrázku sú sfúknuté sviečky. Ktorú sviečku sfúkla ako prvú?

Koniec