Matematický klokan test

Dokážete to, čo Klokanko?

Úlohy najväčšej medzinárodnej žiackej súťaže Matematický klokan rieši každoročne niekoľko miliónov žiakov v 85-tich krajinách po celej zemeguli.

Matematický klokan

Súťažiaci na Slovensku patria medzi tradičných účastníkov súťaže. S klokanovskými úlohami sa môžu popasovať všetci žiaci od prvákov po maturantov. Doteraz tak urobilo jeden a pol milióna slovenských žiakov. Patrí medzi nich aj Vaše dieťa?
Vyriešite úlohy pre prvákov a druhákov rýchlejšie ako Vaše deti?
Kvíz začnete kliknutím na tlačítko ĎALEJ

Results

Gratulujeme.

Vašimi odpoveďami ste sa zaradili medzi 30 % najlepších klokanistov. 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlasovanie na školách bude upresnené po návrate detí do škôl. Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

No mohlo to byť lepšie 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlasovanie na školách bude upresnené po návrate detí do škôl.

Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

Ďalej

#1. Kto chytil rybu?

Ďalej

#2. Evka má v ľavej ruke 6 cukríkov. V pravej ruke má o 4 cukríky viac. Koľko cukríkov má Evka v rukách?

Ďalej

#3. Koľko tehál chýba v iglu?

Ďalej

#4. Pod každým zámkom je kľúč, ktorým sa dá zámok otvoriť. Čísla na kľúči súvisia s písmenami na zámku. (obr.) Čo má byť napísané na poslednom zámku?

Ďalej

#5. V tabuľke sú počty gólov, ktoré dali a dostali družstvá v turnaji. Ktoré družstvo dalo viac ako 12 gólov a dostalo menej gólov ako dalo?

Ďalej

#6. Babka nakrájala tortu (obrázok) tak, aby na každom kúsku boli tri višne. Na koľko kúskov ju nakrájala?

Koniec
Scroll to top