Na Slovensku klokaníme už 25 rokov

Za ten čas si 3930 úloh vyskúšalo viac ako 1,6 milióna žiakov. V 90-tich krajinách sveta rieši úlohy Matematického klokana každoročne niekoľko miliónov žiakov

Matematický klokan

Ponúkame Vám výber úloh z klokanovskej histórie. Možno ste niektoré riešili ako žiaci aj Vy. Páčili by sa aj Vašim deťom?

Kvíz začnete kliknutím na tlačítko ĎALEJ

Results

Gratulujeme.

Vašimi odpoveďami ste sa zaradili medzi 30 % najlepších klokanistov. 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlasovanie na školách bude upresnené po návrate detí do škôl. Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

No mohlo to byť lepšie 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlasovanie na školách bude upresnené po návrate detí do škôl.

Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

Ďalej

#1. Rok 1999: Sestry Zuzka, Katka a Majka chodia každý deň do tej istej školy, ale rôznymi cestami. Ktorá cesta je najdlhšia?

Ďalej

#2. Rok 2000: Podľa prvých váh na obrázku desať rovnakých čerešní váži rovnako ako hruška s tromi rovnakými jablkami. Podľa druhých váh šesť čerešní váži toľko ako hruška s jablkom. Koľko čerešní musíme dať na ľavú misku posledných váh, aby vyvážili jednu hrušku?

Ďalej

#3. Rok 2001: Na školské bežecké preteky vybrali len tých chlapcov, ktorí dokázali prebehnúť 10 kilometrov. Jožinko Cupiták prebehol 9641 metrov, 3456 decimetrov a 1234 centimetrov, ale ďalej už nevládal. Koľko centimetrov mu chýbalo do cieľa?

Ďalej

#4. Rok 2002: Každá stena kocky je zafarbená inou farbou. Petra, Silvia a Barbora si postupne vzali kocku do ruky a povedali, akú farbu majú tri steny kocky, ktoré vidia bez toho, aby kocku otáčali:
Petra: „Modrú, bielu, žltú.“
Silvia: „Hnedú, modrú, červenú.“
Barbora: „Zelenú, hnedú, bielu.“
Akú farbu mala stena oproti bielej stene kocky?

Ďalej

#5. Rok 2004: Po prejdení dvoch tretín plánovanej trasy turista zistil, že stratil mapu. Otočil sa a vydal sa naspäť hľadať ju. Po prejdení šestiny cesty, ktorú už raz absolvoval, mapu našiel. Potom opäť pokračoval pôvodným smerom k cieľu svojej túry. Miesto, kde našiel mapu, bolo od cieľa túry vzdialené 8 km. Koľko kilometrov merala plánovaná trasa?

Ďalej

#6. Rok 2005: Zuzka žije v dome s mamou, otcom, bratom, psom, dvoma mačkami, dvoma papagájmi a štyrmi rybičkami. Koľko nôh majú všetci obyvatelia domu spolu?

Ďalej

#7. Rok 2006: Koľko trojuholníkov je na obrázku panáčika?

Ďalej

#8. Rok 2007: Harry vypustil o 7.30 hod. sovu, aby odniesla odkaz Ronovi. Tá odovzdala Ronovi obálku o 9.10 hod. Sova preletí za každých 10 minút vzdialenosť 4 km. Ako ďaleko bol Ron od Harryho?

Koniec