Otestujte sa s Matematickým klokanom

Matematický klokan

je najväčšia medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. O chvíľu štartuje už jej 24 ročník. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli.

Ponúkame vám klokanovské úlohy, ktoré riešili žiaci na druhom stupni základných škôl v minulom ročníku súťaže.

Kvíz začnete kliknutím na tlačítko ĎALEJ

Výsledok

Gratulujeme.

Vašimi odpoveďami ste sa zaradili medzi 30 % najlepších klokanistov. 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlasovanie na školách bude upresnené po návrate detí do škôl. Na stránky súťaže Matematický klokan >>>
Otestujte sa s Matematickým klokanom

No mohlo to byť lepšie 🙂

Ak ste dosiahli tento výsledok, určite chápete, že je dobré podporovať vzdelanie, logické myslenie a kreativitu našich detí. Dovoľte im zažiariť v najväčšej matematickej súťaži na svete MATEMATICKÝ KLOKAN. Prihlasovanie na školách bude upresnené po návrate detí do škôl.

Na stránky súťaže Matematický klokan >>>

Otestujte sa s Matematickým klokanom
Ďalej

#1. Fero má dva druhy paličiek. Krátke, ktoré merajú 1 cm, a dlhé, ktoré merajú 3 cm. Z ktorej kombinácie paličiek môže vytvoriť štvorec bez toho, aby paličky lámal alebo sa mu niektoré prekrývali?

Ďalej

#2. Na obrázku je plot dlhý 4 metre, ktorý je postavený z metrových drevených dosiek. Koľko drevených dosiek treba na postavenie podobného 10 metrov dlhého plotu?

Ďalej

#3. Mišo chce upiecť na narodeninovú oslavu 24 mafinov. Podľa receptu potrebuje na každých šesť mafinov dve vajíčka. Tie sa predávajú v obaloch po šesť kusov. Koľko obalov s vajíčkami musí Mišo kúpiť?

Ďalej

#4. Keď netopier Pierko odlietal z jaskyne, digitálne hodiny ukazovali 20:20. Keď sa vrátil naspäť, hneď sa zavesil dolu hlavou a znovu na hodinách videl čas 20:20. Ako dlho bol Pierko mimo jaskyne?

Ďalej

#5. Stretli sa Elf a Trol. Elf vždy hovorí pravdu, Trol vždy klame. Obidvaja povedali jednu z uvedených viet. Ktorú?

Ďalej

#6. Učiteľ napísal na tabuľu čísla od 1 do 8. Potom ich zakryl trojuholníkmi, štvorcami a kruhom. Súčet čísel zakrytých trojuholníkmi je 10. Súčet čísel zakrytých štvorcami je 20. Ktoré číslo je zakryté kruhom?

Koniec
Otestujte sa s Matematickým klokanom

ZdieľaŤ ČlÁNOK

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email