MAKSIK otestuj sa 2022

MAKSÍK je už 14 rokov rozprávkovým sprievodcom detí po svete matematiky. Päťkrát do roka im pošle príbeh s matematickými úlohami. Učí ich čítať s porozumením, hľadať nové riešenia. Deti ich zvládnu hravo. Ako ste na tom vy? 

Trochu sme vám to zľahčili  – Maksáčikovia nemajú ponúknuté odpovede 🙂

Results

Super! Máte náš obdiv.

zvládli ste to lepšie ako 70 % ostatných. Test pripravila TALENTÍDA. MAKSÍK je celoročná matematická súťaž pre druhákov – štvrtákov na ZŠ. S Maksíkom môže Vaše dieťa zažívať radosť z objavovania a aj sa umelecky prejaviť, lebo Maksík svoje príbehy ilustruje detskými obrázkami. Kto to nechce zmeškať, mal by sa do 3. 10. 2022 prihlásiť a poslať vyplnený odpovedník. Úlohy MAKSÍKa sú už v školách aj na stránke maksik.sk.

Dnes nebol Váš deň.

Skúste znova. Test pripravila TALENTÍDA.

MAKSÍK je celoročná matematická súťaž pre druhákov – štvrtákov na ZŠ. S Maksíkom môže Vaše dieťa zažívať radosť z objavovania a aj sa umelecky prejaviť, lebo Maksík svoje príbehy ilustruje detskými obrázkami.

Kto to nechce zmeškať, mal by sa do 3. 10. 2022 prihlásiť a poslať vyplnený odpovedník. Úlohy MAKSÍKa sú už v školách aj na stránke maksik.sk.

#1. V pondelok som sa išiel pozrieť na hodinu rýchleho plávania. Žiaci sa rozdelili do troch skupín – delfíny, šťuky a lososy. Delfínov bolo 5, šťúk bolo o 4 viac ako delfínov. Lososov bolo o 8 menej ako delfínov a šťúk spolu.
Koľko žiakov bolo v triede?

Ďalej

#2. Športový duch na škole HOPSKOK ma nadchol. Každý deň som aj ja poctivo trénoval. Najviac s bežcami. Tréner ma veľmi chválil a prihlásil ma na CIK-CAK BEH.
Na pretekárskej trati bolo 11 stĺpov s vlajkami. Prvý bol na štarte, posledný v cieli. Vzdialenosť me­dzi dvomi susednými stĺpmi bola vždy 8 metrov.
Aká dlhá bola pretekárska trať?

Ďalej

#3. Keď som vstupoval do vesmírnej školy SUPERHVIEZDA, prekvapil ma chaos a panika. Riaditeľ školy Aladár Hvezdoň ma privítal: „Vitaj Maksík, ideš ako na zavolanie. Potrebujeme tvoju pomoc. Niekto úmyselne poškodil našu raketu Červený blesk, ktorým sme mali letieť na vesmírnu výpravu. Pozri, toto je fotografia Červeného blesku pred po­ško­dením (obrázok 1). Pomôž nám zistiť, ktorý úlomok patrí na poškodené miesto.“
Ktorý úlomok patrí na poškodené miesto?

Ďalej

#4. Do triedy Klobúkových čarov som vbehol práve vo chvíli, keď kúzelník Prosper hovoril: „Všetci túžite mať vlastnú bielu sovu. Keďže v našom sovinci sú biele sovy vypredané, musíte sa naučiť si ju vykúzliť. Dávajte dobrý pozor, nie je to jednoduché. Potom Prosper vzal klobúk, zašepkal SOVICUS ALBA a začal:
– Vhodil do klobúka 5 myší, z klobúka vyskočili 4 morčatá.
– Potom vhodil do klobúka 2 morčatá. Z klobúka vyskočila veverička.
Prosper pozrel na nás a povedal: „Ďalej pokračujte takto:
– Keď vhodíte do klobúka 4 veveričky, vyskočí 1 zajac.
– Po vhodení 2 zajacov vyletí 1 biela sova.“
Koľko myší sme potrebovali na vykúzlenie jednej sovy?

Ďalej

#5. Výuka v Hviezdnom pavilóne začala až po zotmení. „Dnes budeme pozorovať, kedy sa hviezdy Ganah, Betula, Sagita a Lucila objavia nad obzorom a kedy zapadnú. Žiaci Arnold, Fabian, Eli a Lana, postavte sa k ďalekohľadom. Maksík, ty to všetko zaznamenaj do tabuľky,“ povedal profesor Kométa. Po skončení našich pozorovaní vyzerala tabuľka nasledovne.
Koľko minút pozorovali Betulu?

Koniec