Expert geniality show

EXPERT Tajomstvá prírody

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl. V tomto roku oslavuje už 15 rokov.

Pri príležitosti osláv pätnástych narodenín našej súťaže máš jedinečnú šancu vyskúšať si bezplatne krátky testík. Zabavíš sa a možno sa aj niečo nové naučíš.

Kvíz Experta: Tajomstvá prírody

Vyskúšaj si 10 otázok a zisti čo vieš z biológie, fyziky alebo chémie. Začni kliknutím na tlačítko Ďalej.

Výsledok

EXPERT Tajomstvá prírody
EXPERT Tajomstvá prírody
Ďalej

#1. Včelie spoločenstvá sa skladajú z troch typov včiel. Ktorý z uvedených medzi ne nepatrí?

Ďalej

#2. Novákovci, Kováčovci a Zemanovci sú susedia, ktorí majú v záhrade rovnaké bazény. Aby sa aspoň trošku odlíšili, natreli Novákovci svoj bazén tmavomodrou, Kováčovci žltou a Zemanovci ružovou farbou.

V jedno letné ráno napustili do svojich bazénov rovnaký objem vody s rovnakou teplotou. Celý deň svietilo slnko. V ktorom bazéne bola večer najteplejšia voda?

Ďalej

#3. Všetci si denne umývame zuby, aby sme ich očistili od zvyškov jedla. Do zubných pást sa pridáva látka, ktorá účinkuje ako prevencia zubného kazu. Ktorá?

Ďalej

#4. Ivo s prekvapením zistil, že jedna z našich liečivých rastlín má v názve ukrytú zbraň, ktorú má v ruke jeho obľúbený bojovník (obr.) Ktorá?

Ďalej

#5. Vo vykúrenej izbe otvoríme v zimnom období okno. Ako sa bude správať plameň sviečky, ak ju priložíme v izbe k spodnej hrane otvoreného okna?

Ďalej

#6. Fotografia zachytáva situáciu krátko po prasknutí balóna naplneného vodou. Takýmto pokusom možno ukázať, že

Ďalej

#7. Kameň na obrázku je snom asi každej ženy. Je to najtvrdší nerast a jeho štruktúra je tvorená jediným prvkom. Ktorým?

Ďalej

#8. Na obrázku je priemyselné mesto postavené na rovine vedľa rieky. Popri rieke vedie železničná trať. Čo platí o pohybe parníka a vlaku?

Ďalej

#9. Vták na obrázku je asi kamarát so Spidermanom, pretože vie po kmeni stromu chodiť dolu hlavou. Ako sa nazýva?

Ďalej

#10. Na obrázku vidíme záber z filmu Hľadá sa Nemo. Čo by bolo treba na zábere zmeniť, aby bol v súlade s prírodnými zákonmi reálneho sveta?

Koniec

Ďalšie testy Experta

EXPERT Tajomstvá prírody

ZdieľaŤ ČlÁNOK

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email