EXPERT Tajomstvá prírody

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl.

Súťaž je výnimočná z niekoľkých dôvodov. Žiaci súťažia v dvoch súťažných témach, ktoré si vyberú zo šiestich ponúknutých. Témy zahŕňajú angličtinu, dejepis, geografiu, občiansku náuku, fyziku, biológiu, chémiu, astronómiu, logiku, šport a všeobecný prehľad. Piatakom a šiestakom ponúkame dve témy, ktoré obsahujú všetky uvedené oblasti.

Kvíz: Expert Tajomstvá prírody

Vyskúšaj si 10 otázok a zisti čo vieš z biológie, fyziky alebo chémie. Začni kliknutím na tlačítko Ďalej.

Results

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.
Pripravili sme pre vás sériu testov EXPERT ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Pripravili sme pre vás sériu testov EXPERT ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
Ďalej

#1. Fyzické parametre žirafy a myši sú už na prvý pohľad v mnohom rozdielne. Obe zvieratá patria medzi cicavce a bez ohľadu na dĺžku krku majú rovnaký počet krčných stavcov. Koľko krčných stavcov majú žirafa aj myš?

Ďalej

#2. Že nám komáre „pijú krv“, je známa vec. V skutočnosti ľuďom sajú krv iba samičky. Čím sa živia samce komárov?

Ďalej

#3. Jurko si vymyslel vlastný systém meracích jednotiek postavených na jeho výške: 150 cm = 1 Jurkometer Približne aký by bol objem jeho izby, ktorá má v bežných jednotkách rozmery 2 x 3 x 4 metre?

Ďalej

#4. Môže strelka kompasu ukazovať oboma koncami na rovnakú svetovú stranu?

Ďalej

#5. Jedna z obľúbených skratiek online komunikácie vznikla z anglickej frázy Oh my God. Táto skratka je zároveň kombináciou písmen, ktorými označujeme dva prvky periodickej sústavy. O ktoré prvky ide?

Ďalej

#6. Mangrovník je spoločné označenie pre jedinečnú skupinu stromov a krov, ktorá má niekoľko unikátnych vlastností. Ktoré tvrdenie o týchto rastlinách je nepravdivé?

Ďalej

#7. Spotreba alkoholu bola v stredoveku vysoká. Zdroje uvádzajú, že množstvo vypitého vína na obyvateľa neklesalo pod liter denne a často pili víno dokonca aj deti. Z akého dôvodu bola spotreba vína taká vysoká?

Ďalej

#8. Filip položil svoj nákup na stojaci pás pri pokladni. Škatuľu s mliekom položil „nastojato“ a fľašu kofoly uložil „naležato“. Zrazu sa pohyblivý pás prudko pohol smerom doprava. Čo sa stalo s jeho nákupom?

Ďalej

#9. Mokré oblečenie sa vyzlieka ťažšie ako suché, lebo pri vyzliekaní sa

Ďalej

#10. Pštros vydrží bežať až pol hodiny bez prestávky. Za ten čas dokáže prebehnúť 18 km. Akou priemernou rýchlosťou vtedy beží?

Koniec

Ďalšie testy Experta