Expert geniality show

EXPERT Svetobežník

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl. V tomto roku oslavuje už 15 rokov.

Pri príležitosti osláv pätnástych narodenín našej súťaže máš jedinečnú šancu vyskúšať si bezplatne krátky testík. Zabavíš sa a možno sa aj niečo nové naučíš.

Kvíz Experta: Svetobežník

Vyskúšaj si 10 otázok a zisti čo vieš o rôznych krajinách sveta . Začni kliknutím na tlačítko Ďalej.

Výsledok

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.
Súťaž Expert v tomto roku oslavuje 15. výročie. Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
EXPERT Svetobežník

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Súťaž Expert v tomto roku oslavuje 15. výročie. Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
EXPERT Svetobežník
Ďalej

#1. Milióny ľudí sa ročne vyberie na pútnické miesta. Do ktorého z uvedených miest nevedú cesty kresťanských pútnikov?

Ďalej

#2. Lietadlo letí zo západného pobrežia USA do Japonska, pričom na prelet cez Tichý oceán potrebuje jedno medzipristátie. Na ktorom mieste je najvhodnejšie doplniť palivo?

Ďalej

#3. Na ktorom z uvedených najvyšších vrcholov jednotlivých svetadielov vyjde slnko najskôr?

Ďalej

#4. Geotermálna energia je najstaršia energia na našej planéte. K jej prejavom patria napríklad gejzíry či horúce pramene. Najväčší počet geotermálnych prameňov na svete má štát, kde sa až 85% domácností vykuruje geotermálnou vodou. Ktorý je to štát?

Ďalej

#5. V ktorej z uvedených krajín by ste takýto obrázok pravdepodobne neodfotili?

Ďalej

#6. Istanbul je starobylé mesto, v ktorom sa často za dramatických okolností menili rôzne kultúry. Chrám Hagia Sofia na obrázku je svedkom podobných zmien. Ktorá dvojica náboženstiev je spätá s histó­riou tohto chrámu?

Ďalej

#7. Ivana pozná len latinské písmo a nevie čítať azbuku. V ktorom z európskych hlavných miest by neprečítala nápisy na uliciach?

Ďalej

#8. Čo znázorňuje hrubá čiara na obrázku?

Ďalej

#9. Ktorý pojem používaný v geomorfológii aj medzi bežnými turistami je opísaný v nasledujúcom texte?

Ide o výraznú zníženinu hrebeňa medzi dvomi vrchmi, predstavuje najschodnejšie miesto pri prechode horským pásmom, a preto ňou často vedú turistické chodníky a cesty. Je vhodným miestom pre horské chaty, útulne, salaše a križovatky značených trás.

Ďalej

#10. Na ktorý z uvedených štátov sa vzťahuje nasledujúca charakteristika?

Rozlohou malý mestský štát s menej ako 5 miliónmi obyvateľov leží na ostrove v prielive medzi Malajským polostrovom a Sumatrou. Patrí k hospodársky najvyspelejším štátom sveta, je významným prístavom, centrom obchodu a inovácií.

Koniec

Ďalšie testy Experta

EXPERT Svetobežník

ZdieľaŤ ČlÁNOK

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email