Expert geniality show

EXPERT Goly Body Sekundy

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl. V tomto roku oslavuje už 15 rokov.

Pri príležitosti osláv pätnástych narodenín našej súťaže máš jedinečnú šancu vyskúšať si bezplatne krátky testík. Zabavíš sa a možno sa aj niečo nové naučíš.

Kvíz Experta: GBS

Vyskúšaj si 10 otázok a zisti čo vieš o svete športu. Začni kliknutím na tlačítko Ďalej.

Výsledok

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.
Súťaž Expert v tomto roku oslavuje 15. výročie. Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
EXPERT Goly Body Sekundy

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Súťaž Expert v tomto roku oslavuje 15. výročie. Pripravili sme pre vás sériu testov ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
EXPERT Goly Body Sekundy
Ďalej

#1. Rituálny tanec a pokrik novozélandského rugbyového národného tímu, ktorého cieľom je dodať hráčom odvahu, silu a jednotu sa nazýva

Ďalej

#2. Pri pretekoch v biatlone na 10 km nestačí len rýchlo bežať na lyžiach, pretekár musí aj presne strieľať. Koľko terčov (čiernych kruhov) musí pretekár trafiť pri jednej návšteve strelnice, aby mohol pokračovať v preteku bez absolvovania trestného kola?

Ďalej

#3. Ktorý americký plavec sa preslávil tým, že na olympiádach vyhral celkovo 23 zlatých medailí?

Ďalej

#4. V meste na fotografii sa pravidelne každú prvú októbrovú nedeľu koná najstarší maratón v Európe. O ktorom meste je reč?

Ďalej

#5. Tréner po zápase povedal novinárom: „V prvom polčase sme hrali výborne, no v druhom nám vylúčili jedného hráča a v desiatich sa už presadzuje ťažšie.” O akom športe tréner hovoril?

Ďalej

#6. V poznámkovom bloku učiteľa pri mene jednej zo žiačok bolo slovo motýlik. Spolužiaci si mysleli, že jej záľubou je skúmanie hmyzu na obrázku. V skutočnosti sa však venovala tréningu a súťažiam v jednej z disciplín

Ďalej

#7. Ktorý z uvedených pojmov nie je názvom jazdeckej disciplíny?

Ďalej

#8. Rogera Federera čaká finále na turnaji uprostred Amazonského pralesa. Predpoveď počasia hlási, že bude viac ako 35 °C. Čo by mal ideálne počas zápasu piť, aby nahradil látky, ktoré stratí potením?

Ďalej

#9. Na obrázku je jedna z balančných pomôcok, ktorá precvičí celé telo. Ako sa volá?

Ďalej

#10. Biliard je populárny šport, ktorý sa hrá v niekoľkých variáciách. Koľko gulí musí byť na stole na začiatku hry „osmička“?

Koniec

Ďalšie testy Experta

EXPERT Goly Body Sekundy

ZdieľaŤ ČlÁNOK

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email