EXPERT Góly Body Sekundy

Expert geniality show je vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a všetkých typov stredných škôl.

Súťaž je výnimočná z niekoľkých dôvodov. Žiaci súťažia v dvoch súťažných témach, ktoré si vyberú zo šiestich ponúknutých. Témy zahŕňajú angličtinu, dejepis, geografiu, občiansku náuku, fyziku, biológiu, chémiu, astronómiu, logiku, šport a všeobecný prehľad. Piatakom a šiestakom ponúkame dve témy, ktoré obsahujú všetky uvedené oblasti.

Kvíz: Expert Góly Body Sekundy

Vyskúšaj si 10 otázok a zisti čo vieš o svete športu. Začni kliknutím na tlačítko Ďalej.

Results

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.
Pripravili sme pre vás sériu testov EXPERT ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Pripravili sme pre vás sériu testov EXPERT ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
Ďalej

#1. Na obrázku je víťaz US Open 2022. Tenista sa stal najmladšou mužskou tenisovou jednotkou v histórii. Kto to je?

Ďalej

#2. Jeden z hokejových hrdinov olympiády v Pekingu, Pavol Regenda, podpísal v NHL dvojročnú zmluvu s tímom „káčerov“. V ktorom americkom meste hrajú káčeri svoje zápasy?

Ďalej

#3. Na Laver cupe 2022 ukončil Roger Federer svoju fenomenálnu tenisovú kariéru. Na tomto turnaji proti sebe hrajú tenisti dvoch tímov. Ktoré dva tímy proti sebe nastupujú?

Ďalej

#4. Šampionát šiestich národov je každoročnou súťažou v rugby. Okrem krajín z britských ostrovov a aktuálnych šampiónov z Francúzska sa ho tradične zúčastňuje aj tím z krajiny na Apeninskom poloostrove. O ktorej krajine je reč?

Ďalej

#5. Komentátor do mikrofónu zahlásil: „Vážení diváci, konečné skóre dnešného zápasu je 98 : 92.“ Ktorý šport komentoval?

Ďalej

#6. Jakub sa zranil pri futbale. Natiahol si šľachu, ktorej názov je odvodený od mena bojovníka z gréckych bájí a povestí. Ako sa tento bojovník volal?

Ďalej

#7. Základom pre tento adrenalínový šport je veľká plastová guľa. V tej je pomocou tisícov laniek upevnená menšia guľa, do ktorej sa zmestia až traja ľudia. Guľa sa neriadene kotúľa zo svahu so sklonom okolo 20°, v dĺžke cca 200 m. Aký je anglický názov tohto športu?

Ďalej

#8. Na MS vo volejbale mužov bojovalo o titul 24 tímov. Boli rozdelené po štyroch v šiestich základných skupinách. Do vyraďovacej fázy postúpili z každej skupiny dva najlepšie tímy a spolu s nimi štyri najlepšie tímy z tretích miest. Koľko zápasov odohral na turnaji víťazný tím brazílskych volejbalistov?

Ďalej

#9. Najznámejšou udalosťou festivalu Fermína je beh býkov. Každoročne v júli stovky odvážlivcov utekajú pred stádom býkov na trati dlhej 850 metrov. V ktorom z uvedených miest sa tento beh koná?

Ďalej

#10. Martina si rada dáva pred dôležitým zápasom sladké jedlá. Ktorému z uvedených jedál by sa ale mala pred zápasom radšej vyhnúť, pretože hrozí riziko falošne pozitívneho dopingového testu?

Koniec

Ďalšie testy Experta