EXPERT Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry

Súťaž Expert geniality show je výnimočná z niekoľkých dôvodov. Žiaci súťažia v dvoch súťažných témach. Témy zahŕňajú angličtinu, dejepis, geografiu, občiansku náuku, fyziku, biológiu, chémiu, astronómiu, logiku, šport a všeobecný prehľad. Piatakom a šiestakom ponúkame dve témy, Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry, ktoré obsahujú všetky uvedené oblasti. Skúste koľko toho viete v rámci týchto dvoch tém.

EXPERT Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry

Vyskúšajte si kvíz EXPERT Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry  10 otázok, ako tieto témy zvládnete. Kvíz začnete kliknutím na tlačítko Ďalej.

Results

Super gratulujem

zvládli ste to lepšie ako 70% ostatných. Test pripravila Talentída.
Pripravili sme pre vás sériu testov EXPERT ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.

Dnes nebol Váš deň

Skúste znova. Test pripravila Talentída.

Pripravili sme pre vás sériu testov EXPERT ku každej téme. Ak chcete môžete si ich vyskúšať.
Ďalej

#1. Ak je niekto v strehu, hovoríme, že má „oči na stopkách“. O ktorom z nasledujúcich živočíchov sa to dá povedať doslova?

Ďalej

#2. Žiaci dostali za úlohu zistiť hrúbku jedného listu knihy. Čo k tomu budú potrebovať?

Ďalej

#3. Svätá Barbora je patrónkou baníkov. Jej meno nesie aj značená turistická trasa, ktorá prechádza niekdajšími stredoslovenskými banskými mestami, obcami a krajinou spätou s baníctvom. Cez ktoré z uvedených miest 190 km dlhá Barborská cesta neprechádza?

Ďalej

#4. Miško vyhral zájazd po pamiatkach a múzeách východného Slovenska. V programe zájazdu však objavil aj miesto, ktoré sa na východe Slovenska nenachádza. Ktoré miesto sa dostalo do programu omylom?

Ďalej

#5. Andrea počas cvičnej jazdy v autoškole uvidela pred sebou policajta, ktorý riadil dopravu na križovatke (obr.). Čo mala Andrea urobiť?

Ďalej

#6. V ktorom literárnom žánri by sa nemohol objaviť nasledujúci dialóg?

„Mami, idem čosi robiť hentam, dobre?“
„Kam?“
„No veď tam... hentam.“
„A je to ďaleko?“
„Nie... neviem, je to blízko. Kúsok od oného...“

Ďalej

#7. Matúš rád počúval rozhovory medzi svojimi starými rodičmi. Vždy sa pritom niečo dozvedel z ich mladosti. Minule starý otec spomínal na to, akú mala stará mama vždy parádnu frizúru. Matúš zbystril pozornosť, lebo nerozumel. Čo je to frizúra?

Ďalej

#8. Svetový deň hier: Oslávte 10. augus­ta naše narodeniny. V ten­to deň dostávame svet do hry. A nielen s LEGO kockami, to nie... Na mysli máme AKÚKOĽVEK hru, AKÉHOKOĽVEK druhu, na AKOMKOĽVEK mieste...

Takto pozývala na oslavu svojich 90. narodenín jedna z najznámejších svetových firiem. Z ktorej krajiny Lego pochádza?

Ďalej

#9. You hear this announcement: “We apologize for the delay due to trackwork being completed on your line.” Where are you?

Ďalej

#10. Veronika chce vytvoriť deku zošitú z malých štvorcov (obr.). Deka má mať dĺžku 2 metre a šírku 160 cm. Veronika háčkuje štvorce so stranou 2 dm. Koľko ich potrebuje na celú prikrývku?

Koniec

Ďalšie testy Experta